Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Prowadzę stację paliw dodatkowo klientom którzy zakupią u mnie np. 600 l Oleju napędowego oferuję możliwość przewozu tego paliwa za pomącą zbiorników mobilnych w świetle nowych przepisów przewóz taki muszę zgłosić do PUESC czy na takie przewozy powinienem rozszerzyć koncesję w URE?

Prowadzę stację paliw dodatkowo klientom którzy zakupią u mnie np. 600 l Oleju napędowego oferuję możliwość przewozu tego paliwa za pomącą zbiorników mobilnych w świetle nowych przepisów przewóz taki muszę zgłosić do PUESC czy na takie przewozy powinienem rozszerzyć koncesję w URE?

W pierwszej kolejności zwracam uwagę, że istnieje ryzyko oceny przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, że planowane przez Pana działanie pozostaje niedozwolone w świetle postanowień Ustawy – Prawo energetyczne. Otóż z treści Pana zapytania wynika, że planuje Pan przewozić zakupione paliwo z pomocą zbiorników mobilnych wyposażonych w pompy paliwowe, co oznacza, że zakupione paliwo byłoby transportowane do klienta, a dopiero w miejscu docelowym wlewane za pomocą wspomnianej pompy do zbiornika klienta (np. baku pojazdu). [...]

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania

Zadaj pytanie
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.
Zapoznałem (-am) się z Polityką Prywatności. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu uzyskania odpowiedzi na przesłane zapytanie. Daneosobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Zostałem (-am) poinformowany (-a) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych oraz o możliwości ich poprawiania*.

* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partner sekcji
CWW Kancelaria Prawnicza Sp.k.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.