Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: czy to początek podwyżek?

e-petrol.pl
2019-03-06 / 14:24
e-petrol.pl: czy to początek podwyżek?

Na początku marca właściciele aut z silnikiem Diesla nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ w ostatnich dniach właśnie to paliwo podrożało najbardziej.

Jego średnia ogólnopolska cena wynosi aktualnie 5,03 zł/l, co oznacza, że na przestrzeni minionego tygodnia wzrosła aż o 6 groszy. Taka zmiana nie jest zaskoczeniem, ponieważ fakt, iż olej napędowy wyraźnie drożał w sprzedaży hurtowej nie mógł pozostać bez wpływu na jego ceny na stacjach. Więcej niż pod koniec lutego kosztuje również benzyna Pb95 - 4,72 zł/l, choć w jej przypadku zmiana jest korekcyjna i wynosi zaledwie 1 grosz. "Mocniejsza" benzyna utrzymała natomiast poziom cenowy sprzed tygodnia i w dalszym ciągu kosztuje 5,05 zł/l. Jedynym paliwem, które potaniało (o 2 grosze) jest zaś autogaz, sprzedawany przeciętnie na stacjach po 2,10 zł/l. 

Aktualnie do najtańszych województw w Polsce należą Śląskie i Świętokrzyskie. W pierwszym z regionów kierowcy zatankują w najniższych cenach "95" i gaz samochodowy, które kosztują tam przeciętnie 4,57 i 1,95 zł/l. W drugim w najbardziej atrakcyjnych cenach oferowane są "98" i napęd, tj. po 4,88 i 4,95 zł/l. 

Kierowcom w znalezieniu stacji, na której można najmniej zapłacić za napełnienie baku paliwem, pomoże z pewnością aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy w tym tygodniu zarejestrowali najniższą cenę "95" - 4,39 zł/l w Rzeszowie, diesla - 4,75 zł/l w Kaliszu, a autogazu - 1,87 zł/l w Poznaniu. 

Drugi tydzień z kolei najwięcej za tankowanie płacą odwiedzający stacje na Kujawach i Pomorzu, gdzie e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny: 4,86 i 5,22 zł za litr benzyn, 5,09 zł za litr oleju napędowego i 2,21 za tę samą ilość LPG.  


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: kierowcy zapłacą za drogą ropę

e-petrol.pl: kierowcy zapłacą za drogą ropę

2019-03-15

Podwyżki cen paliw na stacjach są coraz bardziej zauważalne. Najbliższe dni nie ...

e-petrol.pl: coraz drożej na stacjach

e-petrol.pl: coraz drożej na stacjach

2019-03-13

Prognozowane przez e-petrol.pl podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem i...

e-petrol.pl: diesel będzie droższy

e-petrol.pl: diesel będzie droższy

2019-03-08

Wyraźna zmiana cen detalicznych oleju napędowego wynika z próby odbudowania marż...

e-petrol.pl: czy to początek podwyżek?

e-petrol.pl: czy to początek podwyżek?

2019-03-06

Na początku marca właściciele aut z silnikiem Diesla nie mają powodów do zadowol...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.