Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

e-petrol.pl
2018-12-05 / 14:09
e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

Jak wynika z cyklicznie realizowanego przez e-petrol.pl monitoringu cen na stacjach paliw, w tym tygodniu odnotowaliśmy kolejne spadki. Obniżki na pylonach, które widoczne są od drugiej połowy listopada wiążą się z przeceną zarówno cen ropy naftowej na światowych rynkach, jak i paliw w krajowych rafineriach.

W ostatnim czasie uległy dalszemu pogłębieniu, w efekcie czego w pierwszych dniach grudnia za tankowanie kierowcy płacą wyraźnie mniej niż tydzień temu. 

Paliwami, które najbardziej potaniały są benzyna Pb95 i olej napędowy. Ich średnie ogólnopolskie ceny wynoszą odpowiednio 4,91 i 5,19 zł/l i są o 8 groszy niższe w porównaniu do końca listopada. O 6 groszy spadła również cena benzyny 98-oktanowej, wycenianej średnio w sprzedaży detalicznej na 5,25 zł/l, a 4 grosze mniej kierowcy płacą też za zakup litra autogazu, który przeciętnie kosztuje 2,45 zł. 

W pierwszych dniach grudnia benzynę "95" w najniższych cenach tankuje się w województwach: śląskim i świętokrzyskim - za 4,78 zł/l. Na Śląsku także najtańsze są: mocniejsza benzyna, której litr kosztuje przeciętnie 5,02 zł oraz diesel. W tym rejonie kraju litr napędu sprzedawany jest na stacjach średnio po 5,09 zł. Autogaz natomiast oferowany jest w najbardziej atrakcyjnych cenach we wspomnianym Świętokrzyskim - po 2,27 zł/l. 

Najdrożej jest zaś w województwie lubuskim, gdzie średnia cena Pb95 wynosi 5 zł/l, a benzyny "98" 5,34 zł/l (tyle samo płaci się za to paliwo na Opolszczyźnie), na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach, na których najwięcej kosztuje litr diesla - 5,23 zł (ta sama cena występuje we wspomnianym Opolskim). W regionie Mazowsza odnotowaliśmy ponadto najwyższe ceny LPG, sprzedawanego na stacjach średnio po 2,47 zł/l.


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: spadków cen paliw ciąg dalszy

e-petrol.pl: spadków cen paliw ciąg dalszy

2018-12-12

W drugim tygodniu grudnia ze stacji benzynowych docierają optymistyczne wiadomoś...

e-petrol.pl: tankowanie wyraźnie tańsze

e-petrol.pl: tankowanie wyraźnie tańsze

2018-12-07

Grudzień to miesiąc zwiększonych wydatków, dlatego obserwowane na stacjach obniż...

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

2018-12-05

Jak wynika z cyklicznie realizowanego przez e-petrol.pl monitoringu cen na stacj...

e-petrol.pl: czy ceny na stacjach paliw w końcu spadną?

e-petrol.pl: czy ceny na stacjach paliw w końcu spadną?

2018-11-30

Na światowych giełdach paliw ropa od kilku tygodni tanieje, a polscy kierowcy z ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.