Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: podwyżki stały się faktem

e-petrol.pl
2018-07-11 / 15:06
e-petrol.pl: podwyżki stały się faktem

W pierwszym wakacyjnym miesiącu e-petrol.pl nie ma optymistycznych wiadomości dla kierowców. Podróżowanie samochodem ponownie będzie droższe, ponieważ w ciągu ostatnich dni ceny paliw na pylonach wyraźnie poszły w górę.

Większe koszty tankowania paliw tradycyjnych wiążą się z ich wysokimi cenami w hurcie oraz koniecznością podwyższania cen paliw przez operatorów stacji uzyskujących niewielkie marże z ich sprzedaży. Wyraźny wzrost ceny LPG również związany jest ze znaczącą podwyżką cen tego paliwa w segmencie hurtowym, jaką obserwowaliśmy w ostatnich kilkunastu dniach. W efekcie działania tych czynników w porównaniu do ubiegłego tygodnia o 5 groszy więcej płacimy za litr obu gatunków benzyn oraz oleju napędowego: 5,09; 5,39 i 5,04 zł i aż o 12 groszy więcej za tę samą ilość autogazu - 2,24 zł. 

Aktualnie do regionów, w których paliwa są najtańsze, należą: województwo śląskie, gdzie najmniej kosztuje popularna benzyna "95" - 5,04 zł/l i diesel - 5,01 zł/l, wielkopolskie z ceną równą 5,32 zł za litr Pb98, 5,01 zł za tę samą ilość "napędu" (ta sama cena za ON występuje także w województwie pomorskim) i 2,21 zł za gaz samochodowy. 

Na przeciwległym biegunie cenowym znajdują się natomiast Lubuskie i Opolskie, w których najwięcej trzeba płacić za litr Pb95 - 5,12 zł, Lubelskie z ceną za litr Pb98 wynoszącą 5,44 zł (obowiązuje ona również na wspomnianej Opolszczyźnie), Świętokrzyskie i Warmińsko-Mazurskie, gdzie litr oleju do silnika dieslowskiego kosztuje średnio 5,08 zł (ta sama cena spotykana jest w województwie opolskim). Autogaz w tym tygodniu najdroższy jest również w rejonie Opola - przeciętnie jego litr wyceniany jest na 2,29 zł.


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: podwyżki stały się faktem

e-petrol.pl: podwyżki stały się faktem

2018-07-11

W pierwszym wakacyjnym miesiącu e-petrol.pl nie ma optymistycznych wiadomości dl...

e-petrol.pl: wakacyjna zwyżka cen paliw

e-petrol.pl: wakacyjna zwyżka cen paliw

2018-07-06

Na stacjach benzynowych w pierwszym tygodniu lipca obserwujemy dalsze, niestety ...

e-petrol.pl: lipiec z wyższymi cenami paliw

e-petrol.pl: lipiec z wyższymi cenami paliw

2018-07-04

Na początku lipca e-petrol.pl nie ma pomyślnych wiadomości dla kierowców planują...

e-petrol.pl: w lipcu na stacje paliw wrócą podwyżki?

e-petrol.pl: w lipcu na stacje paliw wrócą podwyżki?

2018-06-29

Choć początek tegorocznych wakacji mógł napawać nadzieją, że ceny paliw na stacj...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.