e-petrol.pl: dobre wiadomości na początek września

Na tankujących Pb95 i diesla czekają na stacjach niższe, w porównaniu do wyników ostatniego notowania e-petrol.pl, ceny.

e-petrol.pl: dobre wiadomości na początek września
Choć wraz z końcem wakacji na stacjach sieciowych skończyły się promocje związane z udziałem w programach lojalnościowych, właściciele pojazdów z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym mogą odetchnąć z ulgą.  Na przestrzeni ostatnich kilku dni benzyna 95-oktanowa oraz olej napędowy zauważalnie potaniały. Średnia ogólnopolska cena pierwszego paliwa spadła o 8 groszy do poziomu 6,60 zł/l, a za litr diesla kierowcy płacą przeciętnie 6,43 zł, zatem o 6 groszy mniej niż przed tygodniem. Dla posiadaczy aut z instalacją gazową e-petrol.pl nie ma tak optymistycznych wieści - LPG w stosunku do końca sierpnia podrożało o 6 groszy i jego litr kosztuje dziś przeciętnie 2,82 zł/l. 

Z ceną 6,57 zł za litr Pb95 na paliwowej mapie Polski wyróżnia się aktualnie Opolszczyzna. W województwie pomorskim i śląskim najmniej kosztuje ON - średnia cena litra tego paliwa wynosi tam 6,41 zł. Na Kujawach i Pomorzu najbardziej atrakcyjny cenowo jest autogaz - za jego litr płaci się przeciętnie 2,72 zł. 

Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się Podkarpacie, Kujawy i Pomorze, Pomorze Zachodnie oraz Dolny Śląsk. W pierwszym i w drugim regionie najwięcej kosztuje benzyna "95" - 6,65, w trzecim olej napędowy - 6,53 zł/l, natomiast w czwartym LPG - 2,98 zł.  

Pozostałe aktualności

Problemy TotalEnergies w Port Arthur w Teksasie

Problemy TotalEnergies w Port Arthur w Teksasie

Agencja Reutera podała, że w piątek w rafinerii należącej do TotalEnergies jednostka destylacji ropy naftowej (CDU) o wydajności 238 tys. baryłek dziennie (bpd) została zamknięta.

Chiny twierdzą, że rynek wciąż będzie potrzebował paliw kopalnych

Chiny twierdzą, że rynek wciąż będzie potrzebował paliw kopalnych

Wycofywanie paliw kopalnych jest nierealne, ponieważ ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel będą w dalszym ciągu odgrywać kluczową rolę w globalnych dostawach energii i bezpieczeństwie energetycznym, powiedział specjalny wysłannik Chin ds. klimatu Xie Zhenhua w przemówieniu, do którego dostęp uzyskała agencja Reutera.

USA i Kanada zajmą miejsce Rosji i Arabii Saudyjskiej?

USA i Kanada zajmą miejsce Rosji i Arabii Saudyjskiej?

Bloomberg donosi, że kanadyjskie dostawy ropy z amerykańskich terminali w Zatoce Meksykańskiej mogą wzrosnąć w przyszłym miesiącu. W październiku wolumen dostaw ze złóż z tego rejonu może wzrosnąć 6-krotnie, do poziomu 11 mln baryłek.

W stolicy Wielkopolski zatankujemy wodór

W stolicy Wielkopolski zatankujemy wodór

Orlen poinformował, że klienci wkrótce będą mogli zatankować nowe, ekologiczne paliwo. Koncern rozpoczął w Poznaniu testy swojej pierwszej w Polsce, ogólnodostępnej całodobowej stacji wodorowej, która będzie zasilać samochody osobowe, ciężarowe, a przede wszystkim miejskie autobusy.

Węgry otrzymają dostawy ropy i gazu z Rosji

Węgry otrzymają dostawy ropy i gazu z Rosji

Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjártó poinformował, że otrzymał gwarancje od ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, że dostawy rosyjskich surowców energetycznych będą kontynuowane zgodnie z warunkami zawartych wcześniej kontraktów.

Przez porty w Noworosyjsku i Primorsku nie płyną paliwa

Przez porty w Noworosyjsku i Primorsku nie płyną paliwa

Od piątku spółka Transnieft wstrzymała w portach Noworosyjsk i Primorsk załadunek na eksport oleju napędowego, który docierał tam rurociągami produktowymi Południe i Północ – powiedział przedstawiciel firmy Igor Demin.