MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

e-petrol.pl: tylko diesel tanieje

Ostatnie podwyżki cen paliw w hurcie przeniosły się już na stacje - wyjątkiem jest jednak olej napędowy, który potaniał o grosz.

e-petrol.pl: tylko diesel tanieje
Z najnowszego badania e-petrol.pl wynika, że benzyna Pb95 jest o 5 groszy droższa niż przed tygodniem i dziś jej litr kosztuje przeciętnie 6,59 zł. Od końca grudnia systematycznie drożeje LPG - w ciągu ostatnich kilku dni podwyżka wyniosła 6 groszy i aktualnie za litr autogazu płaci się 3,20 zł. Zaskakująca natomiast jest groszowa obniżka średniej ogólnopolskiej ceny diesla, który oferowany jest na stacjach po 7,62 zł. 

W ostatnim tygodniu stycznia tankowanie jest najtańsze w województwie łódzkim, warmińsko-mazurskim i śląskim. W pierwszym z nich e-petrol.pl odnotował najbardziej atrakcyjne ceny Pb95, której litr kosztuje tam przeciętnie 6,49 zł. Na Warmii i Mazurach najmniej płaci się za olej napędowy oraz autogaz: 7,53 oraz 3,16 zł/l. Ta sama cena LPG obowiązuje też na Górnym Śląsku. 

Opolszczyzna jest dziś tym regionem, w którym najdroższe są benzyna 95-oktanowa i diesel - w tej części Polski kosztują one przeciętnie 6,65 i 7,72 zł/l. LPG z ceną 3,26 zł/l jest najdroższe na Podlasiu oraz Dolnym Śląsku

Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Orlen obniża cenę oleju napędowego
Orlen obniża cenę oleju napędowego
We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.
Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.
Ceny maksymalne na paliwa?
Ceny maksymalne na paliwa?
W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.
Koncern BP podwoił zyski
Koncern BP podwoił zyski
W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.