Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: festiwal obniżek trwa

e-petrol.pl
2020-03-25 / 15:31
e-petrol.pl: festiwal obniżek trwa

Nabierająca rozpędu pandemia koronawirusa po raz kolejny tnie ceny paliw na stacjach. Wynosząca ponad 20 groszy skala obniżek cen benzyny Pb95 i oleju napędowego, o których pisaliśmy w ostatnim komentarzu, nie była dotychczas notowana, a jak wynika z najnowszego badania stacji również w tym tygodniu ceny wszystkich paliw tradycyjnych gwałtownie poszybowały w dół.

Na przestrzeni ostatnich kilku dniu oba gatunki benzyn potaniały o 24 oraz 22 grosze i w sprzedaży detalicznej są dziś oferowane po 4,69 i 4,33 zł/l. Jeszcze bardziej, bo o 25 groszy spadła średnia, ogólnopolska cena oleju napędowego, którego litr kosztuje przeciętnie 4,42 zł. Po raz ostatni w takich cenach kierowcy tankowali paliwa tradycyjne w 2017 roku.

U schyłku marca o 6 groszy obniżyła się także cena LPG, która wynosi aktualnie 1,99 zł/l, wracając tym samym po ponad 3 miesiącach do poziomu poniżej 2 zł.  

Na paliwowej mapie Polski nie ma dziś województw, w których średnie ceny benzyn i diesla przekraczałyby 5 zł. Regionem z najniższymi cenami Pb95 i Pb98 jest województwo świętokrzyskie, w którym tankuje się je po 4,15 i 4,51 zł/l. Olej napędowy jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim, gdzie ta sama jego ilość kosztuje przeciętnie 4,29 zł, a autogaz ze średnią ceną 1,88 zł/l najmniej kosztuje na Opolszczyźnie i Śląsku. 

W tym tygodniu najwyższą, średnią cenę Pb95 e-petrol.pl odnotował w województwach podkarpackim, kujawsko - pomorskim i zachodniopomorskim, gdzie wynosi ona 4,48 zł/l. W ostatnim z tych województw najwięcej płaci się również za tankowanie autogazu: 2,07 zł/l, a we wspomnianym również kujawsko-pomorskim także za zakup Pb98 i oleju napędowego: 4,87 i 4,56 zł/l.


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: ceny nadal topnieją

e-petrol.pl: ceny nadal topnieją

2020-04-01

Kolejny tydzień zmagań z pandemią koronawirusa oznacza dalsze spadki cen ropy na...

e-petrol.pl: rekordowe obniżki na stacjach

e-petrol.pl: rekordowe obniżki na stacjach

2020-03-27

Ceny paliw jeszcze nigdy nie spadały tak szybko. Na przestrzeni tygodnia benzyna...

e-petrol.pl: festiwal obniżek trwa

e-petrol.pl: festiwal obniżek trwa

2020-03-25

Nabierająca rozpędu pandemia koronawirusa po raz kolejny tnie ceny paliw na stac...

e-petrol.pl: ceny na stacjach ciągle spadają

e-petrol.pl: ceny na stacjach ciągle spadają

2020-03-20

Ostatnie dni wiele tysięcy Polaków spędza w domowym zaciszu - co odbija się dras...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.