Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: autogaz coraz droższy

e-petrol.pl
2019-11-27 / 13:41
e-petrol.pl: autogaz coraz droższy

Średnia detaliczna cena 95-oktanowej benzyny w naszym notowaniu od sześciu tygodni utrzymuje się na niezmienionym poziomie. Na stacjach wyhamowały też podwyżki cen oleju napędowego. Tempa nie zwalnia za to autogaz, który drugi tydzień z rzędu wyraźnie drożeje.

Średnio za litr benzyny bezołowiowej 95 (niezmiennie od połowy października) płacimy 4,92 PLN.  Na poziomie z ubiegłego tygodnia, w notowaniu realizowanym na podstawie danych zebranych przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, utrzymała się też cena oleju napędowego. Tankowanie diesla to średnio w Polsce wydatek rzędu 4,99 PLN/l. Litr autogazu podrożał o 7 groszy i kosztuje w tym tygodniu 2,19 PLN. W zaledwie dwa tygodnie cena LPG na stacjach wzrosła o 10 proc. a sytuacja na hurtowym rynku tego paliwa wskazuje na to, że w najbliższych dniach tempo podwyżek nie będzie słabło.

Najtańszym pod względem cen paliw regionem  jest w tym tygodniu województwo wielkopolskie. Najmniej zapłacimy tankując tam 95-oktanową benzynę i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje w Wielkopolsce średnio 4,89  PLN/l, a olej napędowy 4,94 PLN/l. W tym regionie najtańszy jest też autogaz z ceną na poziomie 2,17 PLN/l. 

Tyle samo za litr LPG płacą kierowcy na Lubelszczyźnie i w województwie lubuskim. Na drugim cenowym biegunie znajduje się Mazowsze, gdzie najdroższe są wszystkie podstawowe gatunki paliw. Benzyna bezołowiowa 95 w województwie mazowieckim kosztuje średnio 4,96 PLN/l, olej napędowy 5,05 PLN/l a autogaz 2,34 PLN/l.
Showroom technologiczny Signal Group dla branży paliwowej już otwarty!

2019-11-25

Showroom technologiczny Signal Group dla branży paliwowej już otwarty! Nowoczesność i wygoda to strategiczne cele stacji paliwowych, które już dziś ofe...Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: koniec stabilizacji na stacjach

e-petrol.pl: koniec stabilizacji na stacjach

2019-12-04

Początek grudnia przynosi wyraźne zmiany zwyżkowe na stacjach paliw w Polsce. W ...

e-petrol.pl: bójcie się, tankujący autogaz...

e-petrol.pl: bójcie się, tankujący autogaz...

2019-11-29

... bowiem pozostali mogą spać spokojnie. Tak wygląda aktualnie prognoza dla ryn...

e-petrol.pl: autogaz coraz droższy

e-petrol.pl: autogaz coraz droższy

2019-11-27

Średnia detaliczna cena 95-oktanowej benzyny w naszym notowaniu od sześciu tygod...

e-petrol.pl: autogaz podrożał, benzyna bez zmian

e-petrol.pl: autogaz podrożał, benzyna bez zmian

2019-11-22

Zgodnie z oczekiwaniami zobaczyliśmy w mijającym tygodniu znaczące zwyżki cen de...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.