Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: stabilnie na pylonach

e-petrol.pl
2019-10-09 / 15:01
e-petrol.pl: stabilnie na pylonach

Jak wynika z najnowszego, przeprowadzonego przez e-petrol.pl monitoringu cen paliw na stacjach, w tym tygodniu ceny benzyn ustabilizowały się na poziomach, które kierowcy obserwują od końca września.

Benzyny Pb95 i Pb98 od trzech tygodni oferowane są w sprzedaży detalicznej w cenach 4,96 i 5,29 zł/l. Niewielka korekta w dół dotyczy natomiast średniej, ogólnopolskiej ceny oleju napędowego, który w porównaniu do początku miesiąca potaniał o dwa grosze i jest sprzedawany po 4,97 zł/l. O grosz zaledwie jest także tańszy autogaz, tankowany przeciętnie po 1,97 zł/l. 

Aktualnie benzynę 95-oktanową można nabyć w najniższych cenach na stacjach województw świętokrzyskiego i łódzkiego, gdzie jej litr kosztuje średnio 4,92 zł. "98" jest zaś najtańsza na Śląsku, na którym tankuje się ją po 5,21 zł/l. Najbardziej atrakcyjne dla kierowców ceny oleju napędowego e-petrol.pl odnotował w tym tygodniu aż w czterech częściach Polski, w których litr tego paliwa sprzedawany jest średnio po 4,95 zł. Są to wspomniane już województwa: łódzkie, śląskie, świętokrzyskie oraz opolskie. Na Podlasiu natomiast najtańsze jest LPG, które można zatankować średnio w cenie 1,92 zł/l. 

Najdroższym, z uwagi na ceny paliw na stacjach województwem, jest w tym tygodniu zdecydowanie zachodniopomorskie, w którym najwięcej płaci się za zakup litra obu gatunków benzyn i diesla: 5,00; 5,38 i 5,02 zł (w identycznej cenie Pb95 jest również oferowane w województwie lubuskim). Autogaz najwięcej kosztuje natomiast na Pomorzu: 2,04 zł/l.  

Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: stabilnie na pylonach

e-petrol.pl: stabilnie na pylonach

2019-10-09

Jak wynika z najnowszego, przeprowadzonego przez e-petrol.pl monitoringu cen pal...

e-petrol.pl: nadal bez podwyżek na stacjach

e-petrol.pl: nadal bez podwyżek na stacjach

2019-10-04

Początek października przyniósł dalszą stabilizację cen paliw na stacjach. W hur...

e-petrol.pl: cenowych niespodzianek ciąg dalszy

e-petrol.pl: cenowych niespodzianek ciąg dalszy

2019-10-02

Chociaż z uwagi na "głodowe" marże stacyjników i chwilowe zatrzęsienie rynkiem n...

e-petrol.pl: taniej (raczej) nie będzie

e-petrol.pl: taniej (raczej) nie będzie

2019-09-27

Ceny paliw na polskim rynku detalicznym nie zmieniają się tak dynamicznie, jak m...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.