Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

Wtorek na minusie

e-petrol.pl
2020-10-20 / 07:30

We wtorkowy poranek cena baryłki ropy Brent lokuje się na poziomie 42,24 USD, a więc o 38 centów poniżej wyników zamknięć z dnia wczorajszego. W przypadku kontraktów terminowych paliwa typu gasoil zmiana jest spadkowa o blisko 7 USD.

Spadki tłumaczyć można z jendej strony ciągłym utrzymywaniem się wysokiego poziomu zachorowań na koronawirusa na całym świecie, ale także m.in. powrotem na większą skalę aktywności produkcyjnej Libii. Kraj ten szybko zwiększa produkcję, a wydobycie z jego największego złoża - Szarara, które zostało ponownie otwarte 11 października, wynosi obecnie około 150 tys. baryłek dziennie, czyli około połowy jego mocy - poinformowała dzisiaj agencja Reutera.

Wczorajsze spotkanie ministerialnego panelu Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojuszników nie zaskoczyło rynku w żaden sposób. Jak na razie zapowiedziano trzymanie się umowy o ograniczeniu wydobycia o 7,7 miliona baryłek dziennie do grudnia, a następnie ograniczenia cięć do 5,7 miliona baryłek dziennie w styczniu - tak jak dotychczas planowano.

W kalendarium publikacji przewidzianych na dzisiaj na uwagę zasługują niemieckie dane o inflacji, a także dane o zapasach publikowane przez American Petroleum Institute (API), które według prognoz okażą się minimalnie spadkowe – prognozy sugerują poziom o 0,2 mln baryłek niższy niż przed tygodniem.

W dzisiejszej prognozie cen hurtowych dla rynku polskiego spodziewamy się kilkuzłotowych obniżek dla każdego z typów paliw.

dr Jakub Bogucki
Analityk Rynku Paliw
e-petrol.pl
Information Market S.A.
 Przedstawione w komentarzu treści, sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Information Market S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji, ani za szkody poniesione w ich wyniku.


Codzienny komentarz do rynku ropy i paliw
2020-11-23 / 15:19
2020-11-23 / 13:41
2020-11-20 / 12:37
Komentarz tygodniowy do krajowego rynku paliw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.