Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości
Live Chat Software

Alert: nowy projekt nowelizacji rozporządzenia ws. wyrobów podlegających pod SENT

e-petrol.pl
2021-03-31 / 08:57
Alert: nowy projekt nowelizacji rozporządzenia ws. wyrobów podlegających pod SENT

Ostatnio na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt nowelizacji rozporządzenia ws. dodatkowych wyrobów, których przewóz jest monitorowany w systemie SENT.

Pełna treść tego projektu jest dostępna jest TUTAJ.

Eksperci z kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe uspokajają jednak – nie zawiera on bardzo istotnych zmian merytorycznych, lecz ogranicza się wyłącznie do następujących kwestii:
  • zmiany redakcyjne – ujednolicenie literalnego brzmienia wyłączenia z SENT dla przewozów realizowanych w systemie EMCS, w procedurze zawieszenia poboru akcyzy (w dotychczasowych regulacjach zwolnienie dla paliw z CN 2710 było redakcyjnie inaczej skonstruowane w porównaniu do analogicznego wyłączenia dla LPG CN 2711)
  • zwiększenie maksymalnej masy butli gazowych (69 kg w miejsce dotychczasowych 61 kg), w których przewóz LPG jest wyłączony z systemu SENT

Planowany dzień wejścia w życie nowych przepisów to 1 maja br. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących tej kwestii, eksperci podatkowi zachęcają do kontaktu.

Opracowanie:
Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.