Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości
Live Chat Software

Alert podatkowy: termin na rozliczenie CIT przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

e-petrol.pl
2021-03-29 / 09:54
Alert podatkowy: termin na rozliczenie CIT przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Jak podał partner Sekcji Prawnej e-petrol.pl, Kancelaria Cabaj Kotala, 26 marca 2021 r. na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja o podpisaniu przez Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: Rozporządzenie).

Kancelaria przypomina, że zgodnie z Rozporządzeniem, przesunięty do 30 czerwca 2021 r. zostaje termin do:
•    złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku podatkowym, który zakończył się w okresie od dnia 1 grudnia 2020 r. do dnia 28 lutego 2021 r.;
•    wpłaty podatku należnego wykazanego w zeznaniu rocznym;
•    wykonania obowiązku, o którym mowa w art. 7aa ust. 9 pkt 2 ustawy o CIT – dotyczy rozliczeń w związku z estońskim CIT.

Rozporządzenie wydane zostało równolegle do procedowanej w Parlamencie ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 860), która również w swoich zapisach wprowadzała przesunięcie terminu rozliczenia CIT-8.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.