Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Strategiczne zapasy paliw i logistyka tylko dla państwowych spółek

e-petrol.pl
2017-12-05 / 09:35
Strategiczne zapasy paliw i logistyka tylko dla państwowych spółek

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski poinformował, że za zarządzanie strategicznymi zapasami paliw i ich logistyką odpowiadać będą wyłącznie spółki, w których Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów – podała PAP.

Piotr Naimski odniósł się do przyjętej niedawno przez rząd uchwały „Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym”. Jego zdaniem Gaz-System przejmie od PKN Orlen Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” i udziały w Kopalni Soli Lubień, bo gospodarkę solankową trzeba zreorganizować tak, aby zapasy paliw i ropy były w pełni operacyjne. 

PERN z uwagi na plany budowy drugiej nitki ropociągu pomorskiego i nowych pojemności magazynowych będzie w najbliższym czasie mocno obciążony dlatego według rządowych planów za gospodarkę solankową odpowiadać ma właśnie Gaz-System, który już buduje kawernowy magazyn gazu Damasławek.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.