Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Stacje zyskają na ograniczeniu handlu w niedziele?

e-petrol.pl
2017-10-12 / 09:49
Stacje zyskają na ograniczeniu handlu w niedziele?

W tym tygodniu posłowie zabrali się do pracy nad ustawą ograniczającą handel w niedziele. W środę na posiedzeniu podkomisji stałej ds. rynku pracy zajmowali się poprawkami do projektu, znacznie zmieniającymi zakres ustawy.

Na razie projekt ustawy ma pozwolić na prowadzenie handlu na dotychczasowych zasadach w drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i jedną poprzedzającą Wielkanoc. 

Całkowicie wyłączonych z zakazu ma być ponad 20 rodzajów placówek handlowych. To m.in. stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami i placówki na dworcach, lotniskach, w szpitalach i więzieniach oraz na festynach i jarmarkach. Zakazem nie będą objęte sklepy internetowe, o ile sprzedaż w nich prowadzona jest w sposób zautomatyzowany. Handlować bez ograniczeń będą mogli też przedsiębiorcy, którzy prowadzą własne sklepy. Na liście wyjątków nie ma natomiast placówek Poczty Polskiej.

W ocenie Ministerstwa Rozwoju analizy wymaga lista włączeń — bo może dojść do tego, że w praktyce każdy sklep będzie można otworzyć przy stacji czy dworcu i 
będzie on działał bez żadnych ograniczeń.

Jeśli Sejm się pospieszy ustawa może zostać przegłosowana jeszcze podczas październikowych posiedzeń, żeby mogła wejść w życie z początkiem przyszłego roku.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.