Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Popyt na paliwa nadal rośnie

e-petrol.pl
2017-10-11 / 09:48
Popyt na paliwa nadal rośnie

Prezes OLPP Paweł Stańczyk uważa, że choć od wprowadzenia pakietu paliwowego minął już rok, to OLPP, największy w Polsce podmiot magazynowania paliw, zarządzający bazami na terenie całego kraju, nadal notuje znaczącą tendencję wzrostową popytu w obrocie hurtowym tymi produktami.

Zestawiając sierpień i wrzesień 2016 r. z sierpniem i wrześniem 2017 r. widać wzrost wydań paliwa na transport samochodowy o 16 proc. powiedział prezes OLPP Paweł Stańczyk, cytowany we wtorkowym komunikacie spółki. Zdaniem Stańczyka to kolejny rekord wydań na transport samochodowy, który oznacza coraz lepsze funkcjonowanie rynku paliwowego.

Największy wzrost liczby transportów samochodowych, bo o 14 proc. zanotowano w bazie paliw nr 1 pod Łodzią (Koluszki), o 22 proc. w bazie paliw nr 2 pod Bydgoszczą (Nowa Wieś Wielka), a o 24 proc. w bazie paliw nr 5 - pod Warszawą (Emilianów).

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.