Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

e-petrol.pl
2017-12-06 / 14:53
e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

Tegoroczne Mikołajki cieszą nie tylko dzieci, ale również kierowców, którzy za tankowanie płacą mniej niż w ubiegłym tygodniu. Jak wynika ze zrealizowanego przez e-petrol.pl badania cen na stacjach, na początku grudnia 2017 r. wszystkie paliwa nieznacznie tanieją.

Obserwowany w ostatnich dniach niewielki spadek cen paliw w hurcie przełożył się na rynek detaliczny, wskutek czego o symboliczny 1 grosz spadła średnia cena benzyny Pb98, oleju napędowego i autogazu, a o 2 grosze cena benzyny Pb95. W 49. tygodniu ceny paliw na stacjach kształtują się następująco: benzyny kosztują odpowiednio: 4,97 zł/l i 4,66 zł/l, ON - 4,53 zł/l a LPG - 2,14 zł/l.  

Dla porównania warto wspomnieć, że rok temu 6. grudnia nie był w ogóle łaskawy dla kierowców. Choć ceny paliw tradycyjnych i autogazu plasowały się na poziomach zbliżonych do obecnych (z wyjątkiem autogazu, który był o 17 groszy droższy), to z tygodnia na tydzień odnotowały one wówczas wyraźny wzrost odpowiednio o kilkanaście i dziewięć groszy na litrze.

Jak wynika z monitoringu cen paliw na stacjach, aktualnie popularna benzyna "95-tka" jest najtańsza w województwie świętokrzyskim, gdzie jej litr kosztuje 4,60 zł. Najwięcej natomiast za to paliwo płaci się w województwie kujawsko - pomorskim: 4,70 zł/l.

Benzynę 98-oktanową w najkorzystniejszej cenie można kupić w tym tygodniu w Wielkopolsce. Tam przeciętna cena jej litra wynosi 4,89 zł. Najdroższa natomiast Pb98 nadal jest na Lubelszczyźnie, gdzie jej cena w porównaniu do zeszłego tygodnia spadła o 1 grosz do poziomu 5,00 zł/l.

Olej napędowy drugi tydzień z rzędu utrzymuje najniższą cenę na Dolnym Śląsku, gdzie jego litr kosztuje 4,49 zł, tj. o 2 grosze mniej niż przed tygodniem. Tyle samo diesel kosztuje w województwie lubuskim. Na przeciwległym biegunie, jeśli chodzi o koszty tankowania oleju napędowego, ze średnią ceną 4,57 zł/l znajduje się zaś województwo kujawsko-pomorskie.

Na początku grudnia 2017 roku autogaz jest najtańszy w województwie świętokrzyskim. W tym regionie Polski jego przeciętna cena jest stabilna i wynosi tak jak przed tygodniem - 2,10 zł/l. Najwięcej płaci się za niego natomiast na Mazowszu, które często przoduje w rankingu województw z najwyższą ceną LPG. Tam litr paliwa gazowego kosztuje 2,19 zł, tj. o 2 grosze mniej niż pod koniec listopada.   
e-petrol.pl TVNowe stacje paliw Petrodom w 2017 roku

2017-12-12

Nowe stacje paliw Petrodom w 2017 roku Pomimo wyzwań jakie przynosi funkcjonowanie w branży paliw w ostatnich latach, r...Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: stabilna sytuacja na stacjach

e-petrol.pl: stabilna sytuacja na stacjach

2017-12-13

Jak wynika z badania stacji realizowanego przez e-petrol.pl w połowie grudnia 20...

e-petrol.pl: rynek ochłonął po decyzji OPEC

e-petrol.pl: rynek ochłonął po decyzji OPEC

2017-12-08

Długie tygodnie trwały spekulacje o wpływie decyzji OPEC na globalny kształt cen...

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

e-petrol.pl: Święty Mikołaj przynosi niższe ceny

2017-12-06

Tegoroczne Mikołajki cieszą nie tylko dzieci, ale również kierowców, którzy za t...

e-petrol.pl: OPEC odbiera nadzieję na mocniejsze obniżki na stacjach

e-petrol.pl: OPEC odbiera nadzieję na mocniejsze obniżki na stacjach

2017-12-01

Decyzja największych eksporterów ropy o przedłużeniu porozumienia w sprawie ogra...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.